Przebudzenie Tyranów 2022: Vader, Dopelord, Mentor

Przebudzenie Tyranów 2022: Vader, Dopelord, Mentor

Przebudzenie Tyranów 2022: Vader, Dopelord, Mentor

WHEN?
22.02.2022
WHEN
653 DAYS

WHERE
B90, ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia
How to get to us How to get to us

Facebook event page Facebook event page
TICKETS
90 PLN/100PLN
Vader + Dopelord + Mentor

VADER

Left Hand Sounds, Knock Out Productions oraz Massive Music zapraszają na serię koncertów prawdziwej legendy polskiego death metalu – zespołu Vader.


22 II (wt/tue) 2022
Gdańsk @ B90, ul. Elektryków
Bilety: 90 PLN – przedsprzedaż, 100 PLN – w dniu koncertu

https://knockoutmusicstore.pl
https://ticketos.pl
https://ebilet.pl

Vader

Vader to legenda nie tylko polskiej sceny, ale jeden z najbardziej konsekwentnych i najciężej pracujących zespołów death metalowych świata. 


Od czasów wykucia pierwszych dźwięków pod szyldem Vader minie niebawem 40 lat i nie da się zaprzeczyć, że to właśnie kompozycje Petera Wiwczarka były tytułowym „przebudzeniem tyranów” polskiej sceny ekstremalnej i zburzyły Żelazną Kurtynę również w materii muzyki.


Peter o nadchodzących koncertach:

 

Na lutowe koncerty w Polsce szykujemy wyjątkowy zestaw utworów. Bieżący rok to czas wielu jubileuszów: 30 lat od wydania debiutanckiego „The Ultimate Incantation”, 25-lecie albumu „Black to the Blind” oraz 20-lecie obchodzić będzie „Revelations”. Z tego ostatniego przypomnieć Wam chcemy dawno niegrany, epicki „Revelations of Black Moses” oraz nigdy niegrany „Whispers”. Z okazji tego, że już na wiosnę pojawi się piękna reedycja wydawnictwa „Sothis”, muzyki z tej płyty również nie zabraknie.

 

Przypomnimy również pieśni z początkowego, polskojęzycznego okresu Vader. Nie zabraknie „Tyranów Piekieł” czy „Necropolis”, ale też „Giń Psie” czy „Przeklęty na Wieki”. Będzie też kilka innych niespodzianek. W zestawie live pojawią się także ostre dźwięki z „Solitude in Madness” czy wspominanego ostatnio „De Profundis”.

 

Zapraszamy!

 

Vader
Dopelord

DOPELORD

Stroją się nisko, grają wolno. I głośno. Powstali w 2010 roku i od tego czasu budują intensywnie swoją pozycję. Kilka razy objechali Europę, a na naszym podwórku wypracowali w swoim gatunku status gwiazdy. Ich inspiracje to ciężka i psychodeliczna muzyka lat 70., a wszystko to spowija gęsty, aromatyczny dym. Na koncie mają cztery pełne albumy wydane pod własną banderą - Green Plague Records, co czyni Dopelord kolejnym polskim zespołem DIY, który osiągnął międzynarodowy sukces. 

Mentor

Czerpią z metalu, hardcore’a, a także horrorów klasy B, a nawet klasy Z. Opowieści o wilkołakach i wiedźmach ubierają w punkowe nieokrzesanie, thrashową zadziorność i przyprawiają chyba każdym gatunkiem mocnego grania. Doświadczeni muzycy, znani m.in. z Furii czy Thaw, pod szyldem Mentor działają od dziesięciu lat, a na koncie mają trzy pełnowymiarowe płyty. Najnowsza -  „Wolves, Wraiths & Witches” ukazała się w listopadzie ubiegłego roku nakładem rodzimej Pagan Records.

Mentor

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA.

Polski Fundusz Rozwoju
Partnerzy

We use third-party cookies to improve our services and make measurement of user navigation. If you go on surfing, we will consider you accepting its use. You can get more information or how to change the settings in our Cookies Policy.