The Residents

The Residents

The Residents

WHEN?
14.02.2023
129 DAYS

WHERE
B90, ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia
How to get to us

Facebook event page
TICKETS
100/120 PLN
BUY TICKET

The Residents

Parateatralne gesty, różnego rodzaju maski na twarzach, intrygująca scenografia sceny, unoszący się w powietrzu dym – brzmi znajomo? Tak, zgadliście, The Residents powracają do Polski - 14.02.2023 wystąpią w B90 w ramach trasy Dog Stab! tour.

The Residents

Wszechstronny amerykański kolektyw artystyczny, najbardziej znany z awangardowej muzyki i zamiłowania do projektów multimedialnych, od ponad czterdziestu lat uważany jest za ikonę w świecie muzyki eksperymentalnej. Oprócz przełomowych prac w dziedzinie muzyki, grupa została uznana za jednego z twórców performansów i teledysków. Ich wczesne klipy wideo znajdują się w stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Ich ponad czterdziestoletnia kariera zaprowadziła ich również w świat muzyki filmoweji telewizyjnej.


Występy grupy to udział w nieprzewidywalnym, niezwykle ciekawym i niepowtarzalnym karnawale chaosu. Bez wątpienia ich album „Metal, Meat & Bone” z 2020 roku jest kolejnym punktem kulminacyjnym w ich fantastycznej karierze. Pod wpływem muzyki zagubionego bluesmana Alvina Snowa, znanego również jako Dyin ’Dog, grupa prezentuje swoje interpretacje wszystkich dziesięciu znanych nagrań Snowa, a także kilka nowych kompozycji inspirowanych jego twórczością.


Jeśli oczekujecie dobrego thrillera, The Residents nie zawiedzie!

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA.

We use third-party cookies to improve our services and make measurement of user navigation. If you go on surfing, we will consider you accepting its use. You can get more information or how to change the settings in our Cookies Policy.